Wieża dla jerzyków
Wieża dla jerzyków

 

JERZYKOWNIK

 

Ta opracowana przez nas konstrukcja swoim wyglądem nawiązująca do tradycyjnych gołębników słupowych.

Mimo, że jerzykowniki powstały z myślą o jerzykach, chętnie gnieżdżą się w nich też mazurki, szpaki, rzadziej sikory i pleszki, a nawet kawki (w otworze rozkutym przez dzięcioła).

Pierwszy jerzykownik stanął w 2013 roku, w warszawskim parku Pole Mokotowskie. Obecnie na naszym koncie jest 28 takich wież lęgowych. Rozmieszczenie jerzykowników wraz z informacją o ich statusie można zobaczyć na mapie.

 

 

czytaj całość »
Wieża lęgowa dla oknówek
Wieża lęgowa dla oknówek

 

JASKÓŁKOWNIK

 

Jednym ze sprawdzonych sposobów pomocy oknówkom i rozwiązywania problemów z ich sąsiedztwem są wieże lęgowe dla jaskółek, zwane przez nas jaskółkownikami. W innych krajach zwane hotelami dla jaskółek, czy domami dla jaskółek.

Wykonujemy wieże różnych typów, w zależności od potrzeb i możliwości zamawiającego. W odróżnieniu od wież lęgowych dla jerzyków, korpus jaskółkownika jest szeroki. Zazwyczaj ma budowę schodkową z umieszczonymi pod gzymsami sztucznymi gniazdami. Nazwy typów wież lęgowych pochodzą od nazw miejscowości, w których po raz pierwszy zostały zbudowane.

 

czytaj całość »
Mocowanie do drzewa
Mocowanie do drzewa

Ważne jest aby przy mocowaniu skrzynek na drzewie używać do tego celu gwoździ, a nie np. wkrętów czy śrub. Drzewo przyrastając na grubość wypycha budkę i w przypadku przykręcenia jej śrubką dochodzi do pękania śrub czy wkrętów. Właściwe przybicie budki gwoździami zabezpiecza przed taką sytuacją.

Zalecam przybijanie 4 gwoździami (2 na górze i 2 na dole) z czego tylko 1 gwóźdź z pary wbijmy do końca. Na drugim pozostawiamy ok 1,5 cm zapasu na przyrost drzewa.

Skrzynki dla nietoperzy

Skrzynki dla nietoperzy pełnią funkcję dziennych schronów, są kryjówkami przejściowymi w okresie przelotów między kryjówkami zimowymi i letnimi, schronieniami dla osobników samotnych oraz miejscami przebywania kolonii rozrodczych

czytaj całość »
Skrzynka dla dudka
Dudek to latający klejnot naszej awifauny, nie można go pomylić z żadnym innym ptakiem. Niestety jego liczebność w Polsce spada, obecnie jest szacowana na zaledwie 2000-5000 par. Jedną z przyczyn jest zanik odpowiednich miejsc gniazdowych czyli starych drzew z obszernymi dziuplami. Można mu jednak pomóc umieszczając budki lęgowe w odpowiednich biotopach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl