Budka dla nietoperzy typ Angielski

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 65,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
65.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Gatunki zasiedlające: najczęściej gacek brunatny, karlik większy, karlik malutki, borowiec wielki, borowiaczek, nocek Natterera, nocek Brandta, nocek Bechsteina, nocek rudy. Pozostałe gatunki też spotykamy w skrzynkach ale rzadziej.

Podstawowe wymiary:  
Dno: 16x16 cm
Głębokość: 22 cm
Szerokość szpary wlotowej: 2 cm    
Waga: 3 kg
Wlot umieszczony w dolnej części budki, ma kształt wąskiej szczeliny. Budki wewnątrz są chropowate, szczególnie na ściance tylnej, ułatwia to nietoperzom poruszanie się i zaczepianie pazurkami na czas spoczynku

Zasady wieszania: W lasach najkorzystniej jest rozwieszać skrzynki w monokulturach, zwłaszcza młodych, o słabym podroście. Tereny takie są praktycznie pozbawione naturalnych schronień. Powinno się je wieszać grupowo, 10-20 budek w odstępach 50-120 m, wzdłuż dróg, przecinek, linii oddziałowych, przy granicy z terenami otwartymi, w pobliżu zbiorników wodnych. Poza tym skrzynki można umieszczać w alejach, parkach sadach i ogrodach, zarówno na terenach zabudowanych jak i poza nimi. Wysokość wieszania 4-5 metrów. Skrzynki należy zawieszać w miejscu osłoniętym od wiatru i deszczu, nasłonecznionym.
Najkorzystniejsza jest wystawa południowa, od południowo-wschodniej do południowo-zachodniej. Część skrzynek może znajdować się również w miejscach lekko zacienionych. Wlot do skrzynki powinien być swobodny, nie blokowany przez gałęzie czy podrost.        
Celowe jest rozwieszenie kilku typów skrzynek, dzięki czemu różne gatunki nietoperzy znajdą odpowiednie schronienie. Można zastosować skrzynki "płytkie" n.p.: Stratmann oraz skrzynki "głębsze" n.p.: typ Issel lub angielski. Aby dodatkowo zabezpieczyć nietoperze przed konkurencją ze strony ptaków warto równocześnie zawiesić budki dla ptaków..

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl