Budka dla jerzyka wielokomorowa

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 700,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
700.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

Budka lęgowa przeznaczona do jednoczesnego gniazdowania kilku par jerzyków. Dostępne w dwóch wariantach - cztery lub pięć komór lęgowych. Produkt wykonujemy na zamówienie. 

Podstawowe parametry:
Sklejka wodoodporna grubości 15 mm, płyta OSB grubości 12 mm oraz tarcica iglasta (sosna) suszona i dwustronnie strugana grubości 2 cm.
Skrzynka impregnowana drewnochronem oraz pomalowana farbą ftalową (można dodatkowo pomalować pod kolor elewacji).
Dach zabezpieczony białą blachą ocynkowaną powlekaną gr. 0,5 mm i izolowany styropianem - 20 mm.
Dach otwierany w celu montażu i kontroli zasiedlenia.
Waga: 20 kg

Gatunki zasiedlające budkę: jerzyk rzadziej sikory, mazurki, wróble.


Mocowanie przez podłogę budki przy pomocy dwóch - czterech kołków rozporowych o odpowiedniej długości. Kołki muszą być dobrane do rodzaju podłoża. Otwory montażowe wykonuje się na miejscu, po sprawdzeniu grubości ocieplenia, tak aby kołki zagłębiały się w murze. Można też przygotować indywidualne stelaże przykręcane do dachu.

Budki najlepiej rozwieszać w miejscach, którymi zainteresowanie wykazują jerzyki, jak najbliżej zniszczonych siedlisk tych ptaków. Największą skuteczność mają skrzynki umieszczone tak, aby wlot znajdował się pobliżu zatkanych podczas remontu otworów gniazdowych.
Budkę należy umieścić na krawędzi attyki - przednia ściana musi być ustawiona równo z końcem obróbki blacharskiej, ewentualnie lekko wysunięta do przodu. Cofnięcie budki do tyłu umożliwia atak drapieżników siadających pod otworami wlotowymi.
Jerzyk jest ptakiem zasiedlającym głównie miasta, gdzie gniazduje w budynkach. Budkę lęgową należy umieścić jak najwyżej, najlepiej powyżej drugiego piętra, ale w miejscu, gdzie ptaki mają swobodny dolot. Poniżej budki powinno być optymalnie ok. 5 m lub więcej swobodnej przestrzeni, minimalnie 2,5 m. Mając na uwadze to, że jerzyki często gniazdują w koloniach, można powiesić kilka budek na jednym budynku. 
Największą skuteczność mają skrzynki umieszczone tak, aby wlot znajdował się w tym samym miejscu co zatkany podczas remontu wlot do gniazda.

 

Realizacje


 

Budka J5 na dachu.
Czterokomorowe budki dla jerzyków zamontowane na obróbce blacharskiej Pięciokomorowa budka dla jerzyków zamontowana na dachu

Budka J4 otwarta - sposób montażu Budka dla jerzyka wielokomorowa zajęta przez ptaki
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl