Opcje przeglądania
Cena

Wraz z rozwojem nowoczesnego budownictwa i licznymi remontami jerzykom zaczyna brakować miejsc do gniazdowania. W trakcie prac termomodernizacyjnych zatykane są wszelkie szczeliny w ścianach, w których przez lata istniały kolonie lęgowe. W ramach działań ochronnych poleca się wieszanie budek lęgowych oraz wznoszenie jerzykowników. W poniższej ofercie znajdą Państwo klasyczne budki dla jerzyka TYP J z daszkiem zabezpieczonym blachą ocynkowaną oraz pomalowane farbą ftalową. Budki te przeznaczone są do wieszania na elewacjach lub dachach budynków - w miejscach nie osłoniętych przed deszczem. Odpowiednio powieszenie budki gwarantuje jej wieloletnią żywotność. Polecamy również budki poprzeczne lub podłużne mocowane pod okapem lub balkonem. Ten rodzaj budek nie posiada zabezpieczonego daszka, ale jest pomalowany bezbarwnym impregnatem lub farbą ftalową. Zaleca się montować je pod konstrukcją zabezpieczającą przed deszczem. Budki zalecamy wieszać grupami. Można też stosować skrzynki wielokomorowe, co ułatwia stworzenie ptasiej kolonii. 

Budki lęgowe dla jerzyków

Budka dla jerzyka wielokomorowa

Budka dla jerzyka wielokomorowa
Budka dla jerzyka wielokomorowa

Budka lęgowa przeznaczona do jednoczesnego gniazdowania kilku par jerzyków. Dostępne w dwóch wariantach - cztery lub pięć komór lęgowych. Produkt wykonujemy na zamówienie. 

Gatunki zasiedlające budkę: jerzyk rzadziej sikory, mazurki, wróble.

Mocowanie przez podłogę budki przy pomocy dwóch - czterech kołków rozporowych o odpowiedniej długości. Kołki muszą być dobrane do rodzaju podłoża. Otwory montażowe wykonuje się na miejscu, po sprawdzeniu grubości ocieplenia, tak aby kołki zagłębiały się w murze. Można też przygotować indywidualne stelaże przykręcane do dachu.

Dostępność: dostępny na zamówienie

Wysyłka w: 14 dni

Cena:

700,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.

Pierwszymi mieszkańcami takich kolonii są zazwyczaj wróble i szpaki. Ruch stworzony przez nie przyciąga jerzyki, które obserwując inne ptaki sprawdzają gdzie są bezpieczne miejsca lęgowe. Kiedy pierwsze pary zasiedlą budkę wabienie nie będzie już potrzebne – ptaki będą wabiły się na wzajem.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl